Porównywarka produktów bankowych i pozabankowych

Branża
Finanse i Bankowość
Cel
Stworzenie  funkcjonalnej porównywarki produktów bankowych i parabankowych przyjaznej dla użytkownika.
www
Przejdź do strony

Znalezienie odpowiedniego produktu bankowego lub pozabankowego to nie lada wyzwanie spośród tysięcy ofert.

Celem realizacji było stworzenie w pełni automatycznej porównywarki produktów bankowych i pozabankowych dla różnej gamy klientów (zarówno indywidualnych jak i firmowych) z przyjaznym interfejsem oraz prostymi do zrozumienia opcjami wyszukań bez stosowania żargonu bankowego.

Z pozoru łatwe zadanie wiązało się z realizacją wielu złożonych elementów. Od stworzenia bazy danych z ponad dwustoma różnymi wierszami przeznaczonymi na parametry produktowe po zaawansowane zapytania, poprzez które użytkownik byłby w stanie filtrować po wielu przyjaznych dla siebie parametrach, takich jak rzeczywista stopa procentowa, liczbie ocen, nazwie produktu, potencjalny zysk.

Jednym z wymogów określonych przez naszego Klienta był fakt, że serwis musiał posiadać produkty, z 4 różnych systemów brokerskich (łącznie ponad 400 produktów) co składało się na fakt, konieczności odfiltrowania tych, które się powtarzają i stworzenia jednej spójnej bazy z aktualnie dostępnymi wariantami, maksymalnie przyjaznej dla użytkowników.

Strona w odróżnieniu od innych portali tego tupu posiada autorską, opracowaną przez nas funkcje, powiadomienia jej administratora o niedziałaniu linku. Wiele systemów partnerskich dostarcza linki (teoretycznie sprawne i aktywne), lecz po ich włączeniu z niedostępnym już produktem. Stworzyliśmy zatem interfejs, który przy użyciu jednego kleknięcia umożliwia zgłoszenie tego faktu, przeproszenie użytkownika za zaistniałą sytuację oraz dostarczenie niezbędnych wiadomości do administratora w trybie pilnym o tym, gdzie występuję nieaktywny link, oraz czego dotyczy.

Kolejną przyjazną dla użytkownika cechą jest fakt, że w bardzo prosty sposób może wyliczyć wysokość raty, jaką przyjdzie mu zapłacić za skorzystanie z kredytu lub wysokość zysku, jaką zarobi z produktów depozytowych. Od strony technicznej wymagało to stworzenia funkcji liczących zdyskontowane stopy procentowe w szablonach HTML na podstawie danych podanych przez użytkownika oraz parametrów z bazy danych jak wysokość oprocentowania kredytu lub wysokość odsetek w przypadku produktów depozytowych.

Wszystko to miało być zamknięte w przyjaznym lekkim i prostym w obsłudze interfejsie dla użytkownika dostosowanym zarówno dla komputerów, tabletów, jak i urządzeń mobilnych.

Serwis został stworzony ze szczególnym uwzględnieniem SEO (rankingu wyszukiwania) tak, aby jego wynik w wyszukiwarce Google był możliwe, jak najlepszy. W każdej kategorii wyszukiwań zostały dodane teksty "przyjazne" dla robota Google, jak również strona została opracowana w taki sposób, aby używać lekkich grafiki (w odpowiednich formatach, zapewniających szybkie ładowanie portalu), z odpowiednimi opisami i indywidualnie stworzonymi treściami.

Sekcje informacyjne dostępne w każdej zakładce nie tylko pozytywnie wpływają na ranking strony internetowej w Google, lecz są również bardzo przydatnym elementem dla użytkownika, pełniąc funkcję informatora w często niełatwych do zrozumienia produktach bankowych i pozabankowych, na dodatek posiadając ładny i atrakcyjny wygląd.

Strona jako jedna z nielicznych wyszukiwarek oferuje możliwość indywidualnego dopasowania, na podstawie ściśle określonych kryteriów podanych przez użytkownika, w indywidualnie stworzonych formularzach z nowoczesnym Designem. Wpływa to bardzo dobrze na User Experience oraz pomaga wyróżnić się serwisowi na tle konkurencji.

Tak w przeciągu 20 dni roboczych została stworzona w pełni funkcjonalna i użyteczna porównywarka produktów bankowych i pozabankowych, przyjazna dla użytkownika i oferująca wiele możliwości, które stworzą wartość dodaną dla jej odbiorców. W dłuższej perspektywie czasu przydatne i użyteczne funkcję prawie zawsze przekładają się na wzrost dochodów z serwisu oraz jego atrakcyjność.

Serwis stworzony powyżej naszych oczekiwań. Bardzo sprawny kontakt, terminowość i profesjonalne podejście do tematu. Dziękuję!

Mariusz Nawrocki

Administator -
porownywarka-bankowa.pl

Potrzebujesz wycene strony internetowej?

Uzyskaj darmową wycene